اولین کانون هواداران دورتموند درجنوب شرق ایران

درود بر شیرهای طلایی وست فالن......... The first club of Dortmund fans in the Southeast of Iran

اولین کانون هواداران دورتموند درجنوب شرق ایران

درود بر شیرهای طلایی وست فالن......... The first club of Dortmund fans in the Southeast of Iran

اولین کانون هواداران دورتموند درجنوب شرق ایران

برای محبوب ترین و دوست داشتنی ترین تیم اروپا: دورتموند

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
نویسندگان

از پروفسور نرتس تا یواخیم لوو: مربیان آلمان در طول تاریخ در طی 9 دهه گذشته، 10 سرمربی هدایت تیم ملی فوتبال آلمان را برعهده داشته اند. سرمربی کنونی یواخیم لوو است که از سال 2006 تا کنون سکاندار کشتی ژرمنهاست. او در سال 2010، آلمان را به مقام سوم جهان رساند.

به گزارش کانون هواداران دورتموند در ایران؛ به نقل از دویچه وله، از سال ۱۹۲۶ تا کنون ده تن سرمربیگری تیم ملی فوتبال آلمان را عهده دار بوده اند. این ۱۰ تن عبارتند از پروفسور اُتو نرتس (۱۹۲۶ تا ۱۹۳۶)، زپ هربرگر (۱۹۳۶ تا ۱۹۶۴)، هلموت شون (۱۹۶۴ تا ۱۹۷۸)، یوپ دروال (۱۹۷۸ تا ۱۹۸۴)، فرانتس بکن باوئر (۱۹۸۴ تا ۱۹۹۰)، برتی فوگتس (۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸)، اریش ریبک (۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰)، رودی فولر (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴)، یورگن کلینس مان (۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶) و یوآخیم لوو (۲۰۰۶ تا کنون 10سرمربی در 9 دههپروفسور اُتو نرتس (۱۹۲۶ تا

۱۹۳۶)

تیم ملی فوتبال آلمان برای اولین بار در اواسط دهه ی ۱۹۲۰ میلادی صاحب سرمربی شد: اُتو نرتس. این مربی تحصیلات ورزشی نداشت و به جای آن دانش آموخته ی علوم تربیتی و پزشکی بود. روش های او را خشک و معلم مآبانه توصیف کرده اند. تیم آلمان با هدایت نرتس در نخستین حضور در جام جهانی سوم شد. کارنامه ی اتو نرتس در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در یک نگاه:۷۰ بازی / ۴۲ برد / ۱۰ تساوی / ۱۸ شکست

زپ هربرگر (۱۹۳۶ تا ۱۹۶۴)

یوزف (زپ) هربرگر در مجموع ۲۰ سال سرمربی تیم ملی آلمان بود. او که از محبوبیت زیادی برخوردار بود، سکان هدایت تیم ملی این کشور را پس از ویرانی های سراسری جنگ جهانی دوم، بار دیگر در دست گرفت و ۸ سال بعد این تیم را در نخستین حضور پس از جنگ، قهرمان جهان کرد. کارنامه ی زپ هربرگر در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در یک نگاه: ۱۶۷ بازی / ۹۴ برد / ۲۷ تساوی / ۴۶ شکست / قهرمانی جهان در سال۱۹۵۴.

هلموت شون (۱۹۶۴ تا ۱۹۷۸)

هلموت شون (وسط) از نظر فنی مربی بسیار کارآمد و در شرایط بدون استرس و اضطراب، شخصیتی شوخ طبع و جذاب بود. تیم ملی آلمان در دوران سرمربی گری هلموت شون دوران موفقی را پشت سر گذاشت و سرانجام در سال ۱۹۷۴ در خانه خود قهرمان جهان شد. کارنامه ی هلموت شون در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در یک نگاه: ۱۳۹ بازی / ۸۷ برد / ۳۱ تساوی / ۲۱ شکست / قهرمانی اروپا در سال ۱۹۷۲ و قهرمانی جهان در سال ۱۹۷۴.

یوپ دروال (۱۹۷۸ تا ۱۹۸۴)

یوپ دروال (راست) در فاصله ی سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۴ که سرمربیگری تیم آلمان را بر عهده داشت، به جای تهدید یا کنترل بازیکنان و تبدیل اردوی تمرین به پادگان نظامی، سیاست به اصطلاح “قلاده ی بلند” را در پیش گرفت و محل اردوی تیم را برای شاگردانش به “هتلی مجلل” تبدیل کرد. کارنامه ی یوپ دروال در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در یک نگاه: ۶۷ بازی / ۴۴ برد / ۱۲ تساوی / ۱۱ شکست / قهرمانی اروپا در سال ۱۹۸۰.

فرانتس بکن باوئر (۱۹۸۴ تا ۱۹۹۰)

بکن باوئر نخستین آلمانی و دومین نفر در جهان (پس از ماریو زاگالوی برزیلی) است که هم به عنوان بازیکن و هم مربی قهرمان جهان شد. او در نخستین تجربه جام جهانی در کسوت سرمربی، آلمان را به نایب قهرمانی ۱۹۸۶ مکزیک رساند و ۴ سال بعد قهرمان جهان شد. کارنامه بکن باوئر در مقام سرمربی تیم ملی آلمان در یک نگاه: ۶۶ بازی / ۳۴ برد / ۲۰ تساوی / ۱۲ شکست / نایب قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۶ و قهرمانی جهان در سال۱۹۹۰.

برتی فوگتس (۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸)

برتی فوگتس در دوران فعالیتش به عنوان بازیکن، قهرمانی جهان و اروپا را تجربه کرد. او در دوران مربیگری به همراه آلمان قهرمان اروپا شد، اما دو بار بخت فتح قله فوتبال جهان را از دست داد. او در سال ۱۹۹۸ در پی افزایش انتقادها از سمت خود کناره گرفت. سمت او به اریش ریبک سپرده شد. کارنامه ی فوگتس در مقام سرمربی تیم ملی آلمان در یک نگاه: ۱۰۲ بازی / ۶۶ برد / ۲۴ تساوی / ۱۲شکست / قهرمانی اروپا در سال ۱۹۹۶.

اریش ریبک (۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰)

اریش ریبک در فاصله ی سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ میلادی، هفتمین مربی تیم ملی فوتبال آلمان بود. در تابستان ۲۰۰۰ تیم فوتبال آلمان تحت سرمربی گری او در رقابت های قهرمانی اروپا در هلند و بلژیک در دور مقدماتی حذف شد. ریبک در پی این فضاحت و شکست بزرگ از مقامش کناره گرفت. کارنامه ی اریش ریبک در مقام سرمربی تیم ملی آلمان در یک نگاه: ۲۴ بازی / ۱۰ برد / ۶ تساوی / ۸ شکست.

رودی فولر (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴)

پس از برکناری اریش ریبک در پی نتایج ضعیف در رقابت های قهرمانی اروپای ۲۰۰۰، قرعه ی سرمربیگری تیم آلمان به نام رودی فولر افتاد. او در سال ۲۰۰۲ آلمان را به نایب قهرمانی جهان رساند، اما در پی ناکامی ملی پوشان آلمان در جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴ از مقام خود کناره گرفت. کارنامه ی فولر در مقام سرمربی تیم ملی آلمان در یک نگاه: ۵۳ بازی / ۲۹ برد / ۱۱ تساوی / ۱۳ شکست / نایب قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۲.


یورگن کلینزمن (۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶)

با آمدن یورگن کلینسمن فصلی تازه و پر از نوآوری در تاریخ عقاب های سپید آغاز شد. یکی از ویژگی های او روحیه دادن به تیم بحران زده ای بود که اعتماد هواداران، مهم ترین سرمایه ی معنوی خود را از دست داده بود. آلمان با هدایت او در جام جهانی ۲۰۰۶ به مقام سوم جهان رسید. کارنامه یورگن کلینسمن در مقام سرمربی تیم ملی آلمان در یک نگاه: ۳۴ بازی / ۲۰ برد / ۸ تساوی / ۶ شکست / مقام سوم جهان در سال ۲۰۰۶.

یوآخیم لوو (۲۰۰۶ تا کنون)

یوآخیم لوو، دستیار کلینس مان، پس از جام جهانی ۲۰۰۶ هدایت ملی پوشان آلمان را بر عهده گرفت و جوان گرایی و نوآوری های او را تداوم بخشید. ژرمن ها تحت سرمربی گری لوو فوتبالی جذاب ارائه کرده، ولی با وجود ستاره های پرشمار تا کنون موفق به کسب جامی نشده اند، اما در تورنمنت های دوره های اخیر همواره در جمع چهار تیم برتر بوده  اند. کارنامه لوو در یک نگاه (تا ماه مه ۲۰۱۴): ۱۰۲ بازی / ۷۰ برد / ۱۷ تساوی / ۱۵ شکست / نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۰۸ / مقام سوم جهان در سال ۲۰۱۰


                                                               
                                                               

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.